XVIII. Bohdanečsko

Attachments:
Download this file (Propozice Bohd. XVIII. 2019 včetně sponzorů.doc)Propozice
Turistický výlet v sobotu 30. března 2019.
Vedoucí: Hana Němcová, tel. 608 772 439
Sraz od 9.00 hodin, autobusové nádraží Lázně Bohdaneč, u zastávky trolejbusu č. 3. Odchod po 9 hodině po příjezdu trolejbusu z Pardubic.
Vycházka je vhodná  i pro začínající turisty. Nejkratší trasa 10,5 km.
Kuttnerova kaplička v Lázních Bohdaneč ---Autor: Prazak – Vlastní dílo, CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2116732

Mapa KČT č. 24 "Hradecko a Pardubicko"
Vycházka je vhodná  i pro začínající turisty. Půjdeme značenými cestami pro turisty i cyklisty, místy bez značek. Určitě jsou vhodné pohodlné, nejlépe turistické boty.    
Nejdelší trasa je cca 21 km. Nejkratší 10,5 km.    
 
Lázeňským parkem půjdeme po M  ke Kutnerově kapličce a k Tillerovu sedátku. Pokračujeme po Gočárovu okruhu ke Gočárovu vodojemu. V přímém směru neznačeně přes sídliště Na Lužci na městský hřbitov s Kaplí sv. Jiří. Po krátkém zastavení neznačeně dojdeme k soutoku Černské a Rajské strouhy, po proudu vody k lávce, přes ni a vyšlapanou pěšinou k novým rodinným domkům v Černé u Bohdanče. Na silnici vpravo, potom za posledním domem odbočíme vlevo ujetou cestou do lesa , k vodní ploše Malá a Velká Černá, cesta se stáčí doprava až na zpevněnou cyklostezku č. 4041.    

a)
Tady navrhuji dobrodružnou neznačenou cestu - za mostkem vlevo podél strouhy cca 300 m okrajem pole, potom přes mostek potoku Bukovka, po jejím pravém břehu až na polní cestu a do Živanic         k Návesnímu rybníku.
Zde je možnost prodloužení trasy - jít vlevo stále po zpevněné cestě k Živanickému jezeru a stejnou cestou zpět. (l +3 km)
Od rybníku projdeme širokou upravenou návsí ke kostelu a  do restaurace jako b).  (9 km)

b)
První možnost opustit skupinu – pokračovat po cyklo, v lese odbočit vlevo širokou ujetou cestou  ke kostelu Zvěstování Panny Marie v Živanicích, před kostelem doprava, rovně, přejít hlavní silnici do restaurace  sportovního areálu.  (7 km)

POKRAČOVÁNÍ
c)
Nejkratší trasa  po cyklo souběžné se silnicí do Lázní Bohdanče.  (+ 3,5 km)          
d)
Po občerstvení z areálu přes mostek, na silnici vlevo, potom vpravo přes obec Dědek po nové asfaltce:
* v lese vpravo do Novinska, pak projít bývalým areálem koupaliště, zde restaurace Čochtan. Od mostku Z dubovou alejí podél Opatovického kanálu do LB.  (+ 5 km)
* pokračovat  rovně do Neratova, přejít silnici, polní cestou do kopce k rozcestníku, po Z ke koupališti a do města. (+ 7 km)

POKRAČOVÁNÍ  PRO NEDOCHOZENÉ
dd)
Po občerstvení z areálu přes mostek, na silnici vlevo a stále  rovně po zpevněné cestě proti toku Bukovky do Neratova, na silnici vlevo k lesu, okrajem cestou, po Z  po hrázi rybníku Rozhrna k bývalému koupališti a do města. (+ 9km)

Trolejbus z konečné jezdí  v   ..,22    a  v    ..,52 hodin
Možnosti občerstvení: Restaurace v Živanicích, U Čochtana, Na Sádkách, další jsou  na náměstí

Přeji příjemnou procházku a hezké zážitky.
Hanka Němcová (608 772 439)

Vyhledávání

Sponzoři

 synthesia banner 180x150

 logo Pardubice

 

 

Pardubická sportovní organizace ČSTV

 PROXIM s.r.o.

 

 Retia

 

 

Přihlášení