Z Lázní Lipová na Šerák a na Ramzovou 2.5.2015

Fotky jsou na: http://mmacoun.rajce.idnes.cz/vylet_Serak_2.5.2015/

Na tento výlet jsem se hodně těšil, protože Jeseníky jsou oblast, kam se jezdí málo a přitom spojení je docela

slušné. Ještě v úterý jsem měl strach, že se výlet neuskuteční, protože byli přihlášeni pouze tři turisté. Přičítal jsem to také předpovědi počasí, protože hlásili deštivo, tak mnozí váhali. Nakonec se mi během středy a čtvrtka hlásilo čím dál víc lidí a nakonec jsem jich měl v pátek večer přihlášených 15, což byla skvělá účast a slibovalo hezký výlet, když vyjde počasí.
Největší chaos a nesrovnalosti způsobil nový výmysl Českých drah ohledně skupinového jízdného. Po telefonické informaci jde o to, že pokud se nenahlásí účastníci výletu včetně rodného čísla 72h předem. Po schválení pošlou kód s částkou k zaplacení a musí se to do 48h předem zaplatit. Platí to pro šest a více osob a slouží to jako místenka, tak by potom žádný neměl stát a měl by dané místo. Do 5 osob se to hlásit předem nemusí, ale není jistota, že budeme sedět. Sleva u 5 osob není tak velká. Po těchto informacích jsem nabyl dojmu, že skončí doba hromadného cestování.
Ráno po příchodu na nádraží jsem se ještě informoval jestli to tak je a ujistili mně, že ano a že s tím nemohou nic dělat. Nakonec ráno přišli ještě tři turisté bez přihlášení, tak nás nakonec bylo 19, což bylo skvělé. Rozdělili jsme se do tří skupin po pěti a každá skupina si koupila společnou jízdenku. Tři měli In kartu 50-, tak ty společnou neuplatňovali. Počasí bylo proměnlivé, ale hlavně, že nepršelo. Přestupovali jsme v Hranících na Moravě a jelikož měl vlak 5 min zpoždění, tak jsme měli na přestup jen 5 minut. Vlak do Lipové byl na stejném nástupišti, tak jsme pouze přešli a hned jeli. Po příjezdu do Lipové jsme nastoupili na modrou značku a šli po ní až na Šerák. V Lipové se částečně vyjasnilo a začalo prosvěcovat sluníčko. Čekalo nás 600m převýšení na 9km.S přibývajícími km ubývaly síly, tak byla docela příjemná zastávka u Obřích skal odkud byl nádherný výhled. Odtud nás čekal poslední 1km,který však byl nejhorší, protože se šlo po zbytcích zledovatělého sněhu., tak se to místy smekalo. Na chatu Jiřího na Šeráku jsme dorazili ve 13.30h.Překvapilo nás velké množství lidí v restauraci. Nakonec to vyšlo, že jsme se všichni posadili, občerstvili a ve 14.30h jsme se shromáždili přes chatou na společné focení. Potěšili jsme se krásnými výhledy a vyrazili na zpáteční cestu do Ramzové. Cesta dolů byla daleko příjemnější a kratší. Čekalo nás 6km klesání. Do Ramzové jsme dorazili v 16.20h a jelikož byli mnozí hladoví, tak jsme zašli do hotelu Andromeda s restaurací na občerstvení a čekali na vlak, který měl odjíždět v 17.23h,Někteří ještě zašli na nádraží do Infocentra. Vlak přijel přesně, ale jelikož jsme v Hanušovicích čekali na zpožděný vlak přijeli jsme do Hranic s 10min.zpožděním a díky tomu jsme měli také jen 5min na přestup. Nakonec jsme vše stihli a v 19.36h úspěšně přijeli do Pardubic. Ušli jsme 15km a všem se výlet moc líbil. Výlet jsme úspěšně zakončili a už teď se těšíme na další.
Zpracoval M.Macoun

Vyhledávání

Sponzoři

 synthesia banner 180x150

 logo Pardubice

 

 

Pardubická sportovní organizace ČSTV

 PROXIM s.r.o.

 

 Retia

 

 

Přihlášení