Kolem Rokytnice a Říček 19.9.2015

Skupinové foto Na náměstí v Rokytnici Vzhůru do Říček Pěší výlet do Orlických hor s dopravou vlakem v sobotu 19. září 2015. Letošní výlet do okolí Rokytnice a Říček

 v Orlických horách byl v pořadí již mým třetím pokusem o tento výlet, předchozí dva v letech 2012 a 2013 zmařila nepřízeň počasí, první pokus byl veden po náhradní trase, druhý pokus se vůbec neuskutečnil. A tak jsem netrpělivě očekával, bude-li i v tomto případě platit „do třetice všeho dobrého“. Předpověď počasí byla vcelku optimistická, v pátek přešla studená fronta a za ní se mělo vyčasit. Na výlet se mi přihlásilo celkem 9 lidí a přesně tolik se nás i sešlo ráno v 6.10 na hlavním nádraží ČD pod odjezdovou tabulí.
Zakoupil jsem tedy síťové skupinové jízdenky IREDO po 400 Kč, nasedli jsme do vlaku směr Hradec Králové a po přestupech zde a v Doudlebech n/O jsme kolem půl deváté vystoupili na železničním nádražíčku v Rokytnici v Orlických horách. Pořídili jsme skupinové foto, došli do centra městečka, prohlédli si starobylé náměstíčko a dohodli se, že ještě popojedeme linkovým autobusem směr Horní Rokytnice a Hanička. Přijel pouze malý mikrobus, takže náš relativně malý počet se ukázal jako výhoda. Dohodli jsme se, že se rozdělíme a někteří vystoupíme již v Horní Rokytnici, abychom se prošli loukami podél Rokytenky, zatímco jiní se nechají vyvézt až na Haničku. Tak se také stalo, abychom se zhruba po jedné a půl hodině znovu setkali na Anenském vrchu pod rozhlednou Annou, hlavním cílem našeho výletu. Z rozhledny byl celkem dobrý výhled, pokochali jsme se tedy, znovu pořídili několik společných obrázků, přečetli si povídání o historii Anenského vrchu a předválečného opevnění, občerstvili se z vlastních zásob a po modré nyní již všichni společně se vydali na sestupovou cestu do Říček. Zde nás uvítalo několik uzavřených penzionů, nakonec jsme však přece jen nalezli naproti kostelu fungující chatu Devětsil a zasedli k obědu. Po občerstvení jsme po žluté sešli na dolní konec Říček a poté pokračovali po modré malebným Julinčiným údolím podél říčky Říčky do osady Hamernice. Zde jsme opět přešli na žlutou a nejprve po silnici a poté památnou alejí došli zpět do Rokytnice, kde byl ještě čas se občerstvit, prohlédnout si zámek a vyslechnout zajímavý výklad majitele a dojít z náměstí k vlaku, který nás opět s přestupy v Doudlebech a v Hradci dovezl do Pardubic.
Zde jsme se opět na hlavním nádraží zhruba v 19.45 s pocitem příjemně stráveného dne spokojení rozloučili. Třetí pokus se vydařil!
Zaznamenal: David Šebesta, vedoucí akce

Vyhledávání

Sponzoři

 synthesia banner 180x150

 logo Pardubice

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení