Kultovní Labská 24.4.2016 – 15.ročník

Fotky jsou na: http://tksp.rajce.idnes.cz/Labska_2016/

Ještě v noci hodně pršelo a předpověď na Ne byla hodně pesimistická, ale i přes nepřízeň počasí se akce uskutečnila. 

 

Labská se koná od roku 2001. Vstával jsem kolem 5. hodiny, abych se přesvědčil, že už neprší. Chvíli jsem poslouchal kosí koncert. Obloha nevypadala tak hrozivě a pomalu svítalo. Ve vzduchu byla cítit zima. Několik cyklistů  se odhlásilo, na nádraží ČD však přijel Jirka B., Petr a Soňa.

Ve Svítkově nastoupil Jirka K. a v Přelouči Honza. Cestou vlakem jsme si připili na zdraví.

Z Kolína jsem se vydali naposledy po cyklotrase do Nymburka přes Libici a Poděbrady. Foukal silný vítr od SZ, který nám při cestě domů hodně pomáhal. V Poděbradech jsme se ohřáli v kavárně Viola a cestou do Nymburka jsme míjeli účastníky půlmaratonu. Než jsme se vydali na zpáteční cestu, poobědvali jsme dobře v Labské maríně. Příroda má i přes chladné počasí jarní tvář. Lány řepky jsou sytě žluté, ovocné stromy v plném květu, louky a  trávníky zdobí pampelišky, šeřík jen rozkvést. Pastva pro oči. V Kolesách jsme poseděli u iontových nápojů, v Kladrubech jsme pozorovali mladé koně ve výběhu a  dvou měsíční hříbátka, která jsou ještě s klisnami v teple stáji.

Domů jsme se vrátili kolem 17 hod. přes Semín, Lohenice, Mělice a St. Čívice. Teplota vzduchu +7 až +9 C. Ujeto 109 km, čas 5.48.57 hod, průměr 19.16 km/hod.

Labská je v tuto chvili minulost. Děkuji cyklistům  všech ročníků, kteří akci podpořili a těším se na další cykloakce TKSP.

Bohouš VacekB-)

Vyhledávání

Sponzoři

 synthesia banner 180x150

 logo Pardubice

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení