České Středohoří z výšky 21.-22.5.2016

Fotky jsou na: http://arous.rajce.idnes.cz/Ceske_Stredohori_z_vysky

Kocháme se Žernosecké jezero pod Radobýlem Silenka České Středohoří z výšky, tak zněl název akce pořádané do severních Čech. Od rána nás provázelo sluníčko,

cesta autem rychle ubíhala a po příjezdu do Žalhostic jsme si vyšlápli hned na první kopec nad Litoměřicemi, na Radobýl. Prohlédli jsme si zde zajímavé čedičové vějíře. Poté jsme přejeli do Kundratic a vystoupali na Varhošť. Pokochali jsme se výhledem na zářez řeky Labe z rozhledny, která je na vrcholu. Přes Lovosice jsme přejeli do Lhotky nad Labem a vystoupali jsme na Lovoš. Dalším vrcholem byl Košťál se zříceninou stejnojmenného hradu. Večer jsme přejeli na ubytování do Bíliny. Procházkou v podvečerní Bílině jsme v parku objevili zajímavé velké sochy zvířat - gorilu a želvu. Bílina je malé lázeňské městečko s opraveným náměstím,nad kterým se tyčí holý vrch Bořeň. Na ten jsem však vyrazili až ráno. Po výstupu jsme přejeli do obce Bělušice, nad kterými je vrch s názvem Milá. Je z ní pěkný pohled hlavně k jihu na Ranou, která je rájem pro milovníky létání.

V Hrádku jsme se šli podívat na letiště a pak přes sedlo na Rané došli na vrchol. Kolem nás létala malá letadla a táhla za sebou bezmotorové kluzáky. Z vrcholu Rané se rozbíhali milovníci paraglaidingu. Pohledem na jih jsme si připoměli předloňský pobyt v Lounech. A protože už bylo odpoledne, vydali jsme se na cestu na hrad Hazmburk. Cesta na hrad vede téměř kolem celého hradu. Při vstupu na nádvoří uvidíte válcovou věž, na čedičových skalách je postavena ještě jedna čtyřboká věž. Hrad je zrestaurován a je z něho pěkný rozhled po okolí, na východě je dobře viditelná hora Říp. Tímto pohledem jsme se s Českým Středohořím rozloučili.

Vyhledávání

Sponzoři

 synthesia banner 180x150

 logo Pardubice

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení