Čarodějnická cyklotrasa – 2.část 13.8.2017

Fotky jsou na: http://mmacoun.rajce.idnes.cz/Carodejnicka_cyklotrasa_2.cast/

Autor: vedoucí výletu Autor: vedoucí výletu Autor: vedoucí výletu Tento výlet navazoval na cyklovýlet před dvěma roky,kdy jsme navštívili oblast čarodějnických procesů ...

 Tento výlet navazoval na cyklovýlet před dvěma roky,kdy jsme navštívili oblast čarodějnických procesů Šumperskou- Šumperk,Velké Losiny,Rapotín ap.a teď nás čekala oblast Jesenická,která zahrnovala i Polsko.

Když jsem tu trasu vloni vymýšlel,tak jsem netušil,jak se letos ČD prodraží.Výlet jsem přesunul na letošní rok kvůli loňskému špatnému počasí.Oproti loňsku přibylo více vlaků s povinnou rezervací.Chtěl jsem jet až do Jeseníku,ale žádný vlak bez povinné rezervace nabyl,tak jsem musel zajistit povinnou rezervaci.Jak se později ukázalo bylo to dobré rozhodnutí.Pokud jsem chtěl,aby se výlet uskutečnil,museli se mi cyklisté hlásit do čtvrtka abych mohl zajistit tu rezervaci.Do čtvrtka jsem měl přihlášeno osm cyklistů,což při tak vysoké ceně za výlet je obdivuhodné.jenže běhenm pátku se mi dvě odhlásili a jeden nepřišel vůbec,tak nás nakonec jelo pět.Počasí slibovalo hezký den.Protože nás bylo pět,tak jsme museli jet o vlak déle,protože ten,kterým jsme měli jet bere jen čtyři kola.Tím dalším to bylo jednoduché.Zkrátil se nám ale čas na prohlídku.

Po naložení kol jsme jeli do Zábřehu,zde přestoupili a jeli do Jeseníku.Cestou se nám otevíraly nádherné výhledy na panoráma Jeseníků.Přejeli jsem nejvýše položenou  železniční stanicí v Ramzové a potom už sjeli do Jeseníku. Po vystoupení z vlaku jsme zajeli ke dvěma místům,kde mají vzpomínku na čarodějnické procesy.Prohlédli si desku na Katovně,zastavili se u Jesenické tvrze přestavěné na zámek.Ve tvrzi je expozice věnovaná čarodějnickým procesům.Po prohlídce jsme jeli směrem na Rejvíz.Cesta byla docela do kopce a většinou vedla lesem ovšem po štěrkové cestě,tak se po ní moc jet nedalo.Do Rejvízu jsme dojeli ve 12,30h,občerstvili,prohlédli si židle s hlavami místních obyvatel a pak pokračovali do Zlatých hor. Po počátečním výstupu na Rejvíz už cesta byla  většinou po rovině,nebo z kopce,tak se jelo dobře.Městečko Zlaté hory bylo docela neupravené a vylidněné. Z něj jsme už přejeli do Polska do městečka Jarnoltowek,což mělo být lázeňské město se spoustou penzionků a hotelů ovšem viděl jsem pouze jeden a ostatní domy byly celkem, zdevastované.Přes městečko Konradow jsme přijeli do  města Glucholazy Zde nás už tlačil čas,tak jsme se v něm nemohlo zdržet a pokračovali zpět přes Mikulovice a Písečnou Z Glucholaz jsme jeli po silnici a bylo docela teplo a pražilo sluníčko,tak jsme se dohodli že zastavíme u první hospody na občerstvení. Dojeli jsme až do České Vsi kde měli stánek s pitím,tak jsem si dali pivo,chvilku poseděli a chtěli se ještě zastavit ve veteran muzeu,ovšem protže nás tlačil čas,tak jsem museli jet dál Přijeli zpět do Jeseníku,zde jsem nastoupili na vlak a jeli do Zábřehu na Moravě.Ze Zábřehu ještě ,že jsem nezrušil tu rezervaci,protože vlak byl přeplňěný a mnozí stáli.Měli jsme místa i s kolama,tak jsme v pohodě dojeli domů.

Myslím,že se výtet vydařil,ale díky neustálému zdražování a služeb při přepravě kol v ČD,tak to byl  cyklovýlet nadlouho poslední

Vyhledávání

Sponzoři

 synthesia banner 180x150

 logo Pardubice

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení