Z Deštného údolím Kněžné do Rychnova 9.9.2017

Skupinové foto V údolí Kněžné Bylo jich osm  Na letošní září jsem si připravil výlet tradičně do Orlických hor, změna byla pouze ve výchozím místě a v dopravním

prostředku na místo samé. Lidé se mi v týdnu hlásili, předpověď počasí byla na letošní září neobvykle slibná, nakonec se nás ráno po půl osmé na stanovišti č. 5 autobusového nádraží sešlo 16, další dvě turistky přijely už z Chrudimi, bylo nás tedy celkem 18. Do turistického cyklobusu jsme se v pohodě vešli, zakoupili síťové jízdenky a po dvou hodinách jízdy vystoupili v Deštném – Zákoutí. 

Podal jsem stručný výklad trasy, pořídili jsme skupinové foto a vyrazili na cestu. Nejprve jsme podél sjezdovky vystoupali po zelené na rozcestí Nad sv. Matoušem. Dále jsme pokračovali po žluté k penzionu Zámeček, kde bylo sice zavřeno z důvodu uzavřené společnosti, to nás ale neodradilo, abychom zde chvíli poseděli a posvačili. Zde jsme se již setkali se zelenou a po souběhu obou značení jsme pokračovali k zaniklé osadě Podolí, zvané též Pádolí. Zde jsme se odpoutali od žluté a následující dlouhý úsek šli pouze po zelené. Nejprve jsme sešli do údolí Kněžné, podél níž jsme pokračovali cca 6 km přes osadu Polanka, kde jsme překřížili silnici, až k dětskému letnímu táboru Benátky. Zde jsme z údolí vystoupali a za zvuku střelby místních střelců jsme kolem revitalizované nádrže sešli do Lukavice. Zde právě probíhal cyklistický závod. Rozloučili jsme se se dvěma turistkami a zamířili směr místní občerstvovna. Po více než hodině jsme opět nabyli sil, minuli kostel a přes rozcestí Na Divinkách, kde jsme přešli na modrou a pokochali se výhledem na hlavní hřeben Orlických hor, došli do centra Rychnova. Prohlédli si nádvoří zámku, pozdravili se s Petrem Bajzou a spol. a zamířili k železniční stanici, kde jsme vyčkali příjezdu vlaku.

Krátce po šesté se mašinka rozjela, my ještě poklábosili a po přestupech v Častolovicích a Hradci Králové se s pocitem příjemně stráveného pěkného dne kolem půl osmé spokojení rozloučili na hlavním nádraží v Pardubicích.

Zaznamenal: David Šebesta, vedoucí akce 

 

Vyhledávání

Sponzoři

 synthesia banner 180x150

 logo Pardubice

 

 

Pardubická sportovní organizace ČSTV

 PROXIM s.r.o.

 

 Retia

 

 

Přihlášení