Praha a okolí 1 - 21.4.2018

Fotky jsou na: https://tksp.rajce.idnes.cz/2018_Praha_a_okoli_1/

Autor: vedoucí výletu Autor: vedoucí výletu Autor: vedoucí výletu Letošní duben vůbec nevypadal jako jarní měsíc, ale přeskočil přímo do léta. Na akci bylo hodně přihlášených

 

zájemců a jako obvykle na nádraží dorazilo i hodně nepřihlášených, takže ve Velké Chuchli nás z vlaku vystoupilo třicet. Cesta slibovala řadu přírodních a kulturních památek a také jednu technickou. 

Prošli jsme městečkem a okolo PR Homolka s krásnými skalami, obnaženými bývalou těžební činností jsme došli k zrekonstruované Pacoldově vápence. Po její prohlídce jsme se kolem Homolky kousek vrátili a odbočili do PR Chuchelský háj, kterou jsme vyšli až ke kostelu sv. Jana Nepomuckého, odkud je nádherný výhled do údolí Vltavy. Zde jsme posvačili a pokračovali kvetoucí rezervací. Prošli jsme malý zoo koutek a sestoupili k Mariánské studánce a Mariánské kapličce. Tento pramen byl kdysi podnětem k založení kdysi věhlasných a oblíbených lázní Malá Chuchle, do kterých jsme podle Čertovy brázdy vzápětí sestoupili. Genius loci tohoto místa i dnes na každého dýchne, i když zde lázně již delší čas nejsou. Pokračovali jsme podle NPP Barrandovské skály, zastavili se pod kdysi slavnou restaurací Barrandovské terasy, kde konečně začala probíhat rekonstrukce, vstoupili do zdevastovaného bazénu, který byl kdysi součástí celého komplexu a u kterého se s rekonstrukcí nepočítá a pokračovali na Zlíchov. Tady zřejmě již čekala mexická restaurace jen na nás, protože byla po otevření prázdná a my jsme se do ní přesně vešli. Po občerstvení jsme vystoupali na hřeben nad Zlíchovem, který je součástí přírodního parku Prokopské údolí. Z celého hřebene byly úchvatné výhledy na celou Prahu. Vystoupali jsme na zbytky hradu Děvína a pokračovali kolem PP Ctirad. Právě do těchto míst byl situován příběh o Dívčí válce. Na konci hřebene jsme sestoupali na Smíchov, nadchodem přešli železniční trať a zhruba v 16 hod. odjeli ze Smíchovského nádraží. 

Akce se i díky krásnému počasí vydařila.

Zaznamenal Milan Jehlička, vedoucí akce.

 

Vyhledávání

Sponzoři

 synthesia banner 180x150

 logo Pardubice

 

 

Pardubická sportovní organizace ČSTV

 PROXIM s.r.o.

 

 Retia

 

 

Přihlášení