Brodecký okruh 22.4.2018

Fotky jsou na: https://tksp.rajce.idnes.cz/2018_Brodecky_okruh/

Autor: vedoucí výletu Autor: vedoucí výletu Autor: vedoucí výletu Druhá letošní cykloakce, Brodecký okruh,

byl po dvou letech opět zařazen do kalendáře TKSP 2018, s vidinou příjemně stráveného času, po boku kamarádů a v pedálech svých miláčků. Vývoj počasí na nedělní termín sliboval letní teploty, což přilákalo mnohé příznivce cyklistiky. Již ráno po šesté hodině se s elánem na oblohu vyhouplo sluníčko, a z nádraží v Chocni v 8.08 hod vystoupilo ze spěšňáku s koly čtrnáct nadšených akterů turistiky. V Chocni jsme se projeli rozkvetlým zámeckým parkem a památkovým centrem Chocně. Po průjezdu lázeňského parku v Brandýse nad Orlicí nás přivítala útulná místní cukrárna. 

Kopeček přes Klopoty nás zahřál a šlo se do dresů. Cestou jsme zamávali dřevěné zvoničce ve Rvišti, i poutnímu kostelu Homole. Vrcholem akce byla návštěva rozhledny ve Vrbici, svojí jednoduchou konstrukcí a vybudovaným zázemím lze jen doporučit i ostatním turistům.

Ve Vrbici po návštěvě rozhledny Kastel, se většina dorazivších cyklistů občerstvila ve venkovním prostředí výbornými steky na grilu. Někteří aktivní cyklisté jeli tak rychle, že rozhlednu minuli. Na zpětné cestě po lesních úsecích cyklotras jsme dojeli okolo ohrad koní do Zdelova a do Borohrádku. Zastávka u kostela ve Velinách byla pro milovníky historie a pak již do města perníku.

Závěrečné hodnocení akce provedli pouze ti, kteří nespěchali domů nebo individuelně si nezměnili trasu.

Na zahrádce hostince Na Kučerce v optimickém naladění z jarního slunečného dne jsme ukončili vydařenou akci. Jen tak dál a houštěji.

Jirka Krupař- vedoucí akce

 

Vyhledávání

Sponzoři

 synthesia banner 180x150

 logo Pardubice

 

 

Pardubická sportovní organizace ČSTV

 PROXIM s.r.o.

 

 Retia

 

 

Přihlášení