Z Deštného do Opočna 8.9. 2018

Skupinové foto --- autor: vedoucí výletu Velká Deštná --- autor: vedoucí výletu a konec výletu --- autor: vedoucí výletu Na letošní září jsem si připravil již druhý výlet ze seriálu „Z Deštného….“, tentokrát

tentokrát do historického podorlického města Opočna, se spoustou památek. Do pátečního večera se mi přihlásilo 18 účastníků a i když během večera a noci z pátku na sobotu spadlo pár kapek, ráno do cyklobusu směr Masarykova chata na Šerlichu se přidali ještě 4 další. Celkem se nás tedy v centru Deštného před kostelem vysoukalo 22 a i když nikdo nemusel stát, vozidlu se výrazně ulevilo.
Pořídili jsme skupinové foto, pověděli si několik základních informací a mohli vyrazit na trasu. Obloha byla modrá, což jsme ocenili zejména při výhledu na Velkou Deštnou. Prošli jsme kolem historického hotelu Panorama, vyšplhali do návrši nad ním a pokračovali již po červené směr Rovenské Šediviny, kde se někteří občerstvili v Prázově boudě. Pokračovali jsme po silnici s nádhernými výhledy z kopce do Rovného a vzápětí Dobrého s pěkně upraveným centrem obce, u křesťanského ekologického centra A Rocha překřížili Zlatý potok a objevili se u židovského hřbitova a vzápětí pod zámečkem Skalka. Trochu jsme se při tom roztrhali. A tak jsme došli k motelu Skalka, dali si oběd a vyčkávali dalších skupinek. Někteří z nás již dále nepokračovali, nasedli do autobusu nejprve směr Dobruška a výlet ukončili. My zbývající jsme po silnici došli do Podchlumí a dále již znovu po červené kolem Semechnického rybníka do Semechnice a na hráz známého rybníku Broumar. Došli jsme na plovárnu, kde jsme opět půlhodinku poseděli a občerstvili se v pěkném prostředí na břehu rybníka, a poté již přes kamenný most dorazili do historického jádra města Opočna s několika kostely a spoustou historických domů. Pochopitelně jsme nevynechali nádvoří zámku a zámecký park, kde jsme vstřebali vyhlídky na Orlické hory a na Krkonoše se Sněžkou.
Na náměstí jsme ještě chvíli poseděli a vyčkali příjezdu autobusu, který nás dopravil nejprve do HK, odkud jsme vláčkem dojeli do Pardubic, kde jsme se krátce před 20. hodinou spokojení rozloučili.        

Zaznamenal: David Šebesta, vedoucí akce

Vyhledávání

Sponzoři

 synthesia banner 180x150

 logo Pardubice

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení