Ze Všejan do Lysé nad Labem 6.10.2018

Fotky jsou na: https://tksp.rajce.idnes.cz/2018_Ze_Vsejan_do_Lyse/

Historie --- autor: vedoucí výletu Vojenský hřbitov v Milovicích --- autor: vedoucí výletu Lysá nad Labem, slavnostní akt --- autor: vedoucí výletu Sešlo se nás pouze pět!!! Asi jsem vybrala málo atraktivní místo, nebo za to mohly volby?, určitě vyhrála bohatá nabídka

jiných zajímavých akci. Prošli jsme obec Všejany, vyfotili si památnou lípu a lesní cestou došli do Mordové rokle. Historie tohoto místa je spjata už s dobou dávno minulou, kdy již v pověsti je zmíněno místo zvané „Mordová rokle“ a hovoří se o družině loupežníka Hraboně. Nyní tu je betonový podzemní objekt a jsou zde umístěny tabule Naučné stezky.

Milovice a okolí je zajímavé navštívit, je tu všude zvláštní atmosféra. Vojenská historie začíná už rokem 1904 ještě za Rakousko Uherska a pokračuje do doby docela nedávné viz. foto. Zastavili jsme se u plotu Italského hřbitova, má svou otevírací dobu, je to důstojné místo uctění památky obětí obou světových válek. 

V Lysé nad Labem jsme mohli sledovat průvod a kladení věnců k památníku obětem 1. světové války za účasti italské delegace ve slavnostních uniformách s hudebním doprovodem. To se běžně nevidí. 

Byl to krásný podzimní slunečný den.    

Napsala Hanka Němcová

Vyhledávání

Sponzoři

 synthesia banner 180x150

 logo Pardubice

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení