Z Ústí nad Orlicí přes Vraclav do Pardubic

Attachments:
Download this file (Propozice Vraclav 2020.doc)Propozice
Cyklovýlet v neděli dne 6. září 2020
Vedoucí: Zdeněk Pražák, tel. 776065721, email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Odjezd vlakem z nádraží Pardubice v 7,07 do Ústí nad Orlicí.
Celkem najedeme asi 80 km. Výlet není vhodný pro silniční kola, místy pojedeme po lesních a polních cestách. Oběd předpokládám ve Vysokém Mýtě.

Výlet je zařazen do kalendáře akcí KČT, spolek odbor Synthesia Pardubice plánovaného období a oblasti KČT Pardubický kraj. Členové a nečlenové KČT jsou pojištěni během organizované akce, člen KČT i během organizované dopravy na akci u pojišťovny VZP, a.s. IČO 271 16 193. Číslo pojistné smlouvy je 1310001770
Odjezd vlakem z nádraží Pardubice v 7,07 do Ústí nad Orlicí s příjezdem v 7,36. Po vystoupení z vlaku pojedeme po cyklostezce č. 18 podél trati zpět do Brandýsa nad Orlicí a dále po cyklostezce č. 4048 přes Oucmanice a Svatý Jiří do Zálší. Odtud pojedeme mezi rybníky Malá strana a Velkým Zálešským rybníkem, prohlédneme si zvenčí roubený mlýn Betlém u Lačnovského rybníka a pokračujeme přes Zaháj kolem rybníka Chobot do Vysokého Mýta. Poté pokračujeme po naučné stezce Vraclav na slovanské hradiště Vraclav z přelomu 10. a 11. století. V roce 1108 zde byli na příkaz přemyslovského knížete Svatopluka vyvražděni členové rodu Vršovců. Po prohlídce areálu hradiště se zachovanými valy a pomníkem Vršovců sejdeme po zelené značce k areálu bývalých lázní ve Svatém Mikuláši se zachovanou poustevnou a poutním kostelem. Od areálu pokračujeme po zelené značce přes Malejov, Radhošť, Trusnov do Uherska, kde si prohlédneme budovy se zajímavou sgrafitovou výzdobou a pokračujeme dále přes Turov, Slepotice, Moravany, Hostovice a Nemošice do Pardubic. Celkem najedeme asi 80 km. Výlet není vhodný pro silniční kola, místy pojedeme po lesních a polních cestách. Oběd předpokládám ve Vysokém Mýtě.
     
Zdeněk Pražák, tel. 776065721, email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Děkujeme sponzorům, za jejichž finanční podpory se akce KČT, spolek odbor Synthesia Pardubice uskutečňují

Vyhledávání

Sponzoři

 synthesia banner 180x150

 logo Pardubice

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení