Hradecké lesy

Attachments:
Download this file (Hradecké lesy 20.doc)Hradecké lesy 20.doc
Nenáročný cyklovýlet 4.10.2020
Vedoucí: Anna Rousková, tel 732621262, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Sraz v 10,00 hod. u ZS
Trasa : Pce - Brozany - Němčice - Vysoká - Biřička - Běleč - Borek - Bohumileč - Sezemice - Počaply - Pce. Délka trasy : cca 70 km

Navštívená místa :

Hradecké lesy : lesy získalo město Hradec Králové již v roce 1307 darem od římského krále Albrechta. Největší část získalo ve 30tých letech minulého století odkoupením části Pallaviciniho

panství. Je zde na 150 km dobře upravených lesních cest, značených turistických tras, cyklotras i cesty pro jezdecké koně.

Běleč : leží v údolí řeky Orlice. Byla zde osada v době předhistorické – sídelní jámy, kde byly nale-

zeny sekyrky a pazourky z ml. doby kamenné. První zmínka o obci je z let 1336. V obci roste značné množství lip. Za povšimnutí stojí Bělečský mlýn na břehu Mlýnského rybníka postavený r. 1617, dále hostinec u Hušků, ke kterému je přistavěn malý pivovar. Je zajímavý zejména netradiční konstrukcí vany. Pivo - Bělečský Car, o jehož název se zasloužil dědeček manželky majitele pivovaru, kterému se přezdívalo Car.

Rozhledna Milíř : jedná se o unikátní trojbokou stavbu ze dřeva, oceli a litého betonu, jedinou svého druhu v celé ČR. Stojí v nejvyšším bodě kopce Milíř, v nadmořské výšce 284,5 metrů. Je vysoká 31 metrů, vyhlídková plošina se nalézá ve výšce 27 metrů a vede na ni 160 schodů. Z vyhlídkové věže můžete za dobrého počasí dohlédnout na Krkonoše, Jeseníky, Orlické hory, i Železné hory. Za výjimečné viditelnosti jsou vidět i Jizerské hory.

Plánované zastávky : rozhledna Milíř, Biřička, Běleč, Počaply

Krásné podzimní počasí přeje Rousková Anna

tel 732621262 mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

Vyhledávání

Sponzoři

 synthesia banner 180x150

 logo Pardubice

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení