Údolí Jihlavy a Oslavy

Attachments:
Download this file (ÚDOLÍ JIHLAVY A OSLAVY.doc)Propozice
Turistická akce o víkendu dne 12. a 13. května 2018
Vedoucí: Pavel Kopřiva, tel.  602 103 139
Mapa KČT č. 80 Třebíčsko a č. 83 Okolí Brna - Ivančicko
Odjezd z Pardubic v 6:00 osobním automobilem směr Žďár nad Sázavou, Ostrov nad Oslavou, Velké Meziříčí, Náměšť nad Oslavou, Hertvíkovice.
Přehradní jezero Mohelno --- zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Vodni_nadrz_Mohelno

 

V sobotu se budeme věnovat procházkám po pozoruhodnostech okolí řeky Jihlavy.
Z Hertvíkovic po Ž turistické značce okruhem přes Wilsonovu skálu s výhledem na jezero a pozůstatky hradu Kokštejn. Celkem asi 3 km. Dále odjedeme do Dalešic do známého pivovaru z filmu Postřižiny. Před mostem přes jezero můžeme navštívit pár pěkných vyhlídek a samozřejmě vyhlídku ze samotného mostu. Po návštěvě dvora pivovaru a případně restaurace budeme pokračovat na přehradní hráz VN Dalešice. Dále přejedeme  na úroveň jaderné elektrárny Dukovany, kde sjedeme vlevo na Z turistickou značku. Po ní dojdeme na zříceninu hradu Rabštejn, který je postaven nad přehradním jezerem Mohelno – 1km. Pokračujeme dále po Č na přehradní hráz Mohelno – 3km. Přes hráz asi 1km na rozcestí s M, po které vystoupáme opět asi 1km krásným prostředím Mohelenské hadcové stepi k vrcholu na parkoviště. Krátkým okruhem NS, přes několik vyhlídek, se vrátíme zpět na parkoviště. Autem přejedeme k rozhledně Babilon. M značkou tam a zpět asi 1km. Vrátíme se přes obec Mohelno na hlavní silnici k obci Dukovany a před obcí Jamolice sjedeme na Ž značku, po které dojdeme na zříceninu hradu Templštejn. Tam a zpět asi 4 km. Po návratu se vrátíme přes obec Mohelno do obce Senorady na ubytování.

Ubytování na Chalupě Ve Ztraceném ráji – tří lůžkové pokoje, sprcha, kuchyňka, cena na osobu asi 250,- Kč.

V neděli se budeme věnovat pozoruhodnostem údolí řeky Oslavy.

Ráno po Ž k autobusové zastávce na konci obce. Změtí polních a lesních cest možná dojdeme na další Ž značku – asi 4km a po ní vlevo nad řekou v údolí, s několika výhledy, na rozcestí Pod Levnovem – 5km. Č na odbočku Levnov zřícenina a na hrad – 3km. Strmou, neznačenou pěšinou na rozcestí Senoradský mlýn a Č na další zříceninu hradu Kraví hora – 1,5km. Po stejné cestě zpět a Ž do obce Senorady k automobilu – 2,5km.
Ve večerních hodinách návrat do Pardubic zhruba po stejné trase.
 
Celková délka denních tras asi 16 km.

Bližší informace Kopřiva Pavel  tel.  602 103 139

Vyhledávání

Sponzoři

 synthesia banner 180x150

 logo Pardubice

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení