Kokořínsko 2019

Attachments:
Download this file (Kokořínsko II..doc)Propozice
Cyklo výlet na Kokořínsko 21. - 23.6. 2019
Vedoucí: Anna Rousková, tel 732621262,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Odjezd : v 7,01 hod z hl. nádraží do Kolína, v 7,29 do Nymburka
Ubytování : v ATC SK Mšeno, v chatce (200 Kč) na ubytovně nebo karavanech, cena 150 Kč (s povlečením), sleva 40 Kč na Eurobeds .
Kokořín --- zdroj: vedoucí výletu

 

Mapy : Kokořínsko, mapa KČT č.16

Trasa :
Nymburk-Všechlapy-Loučeň-Jabkenice-Dobrovice-Krnsko-Vinec-Mladá Boleslav-Bukovno-Katusice-Mšeno   - 70 km
Trasa Kokořínskem : Olešno-Tubož-Dubá-Nedamov-Ždírec-Luka-Bezděz-Nosálov-Libovice-Mšeno      - 60 km
Trasa zpět : Sudoměř-Katusice-Bukovno-Bakov nad Jizerou-Mnichovo Hradiště-Loukov-Svijany-Turnov    - 65 km

Navštívená místa :
Loučeň : zámek z 18 stol. Přilehlý park byl založen v roce 1831 Karlem Anselmem Thurn-Taxisem a jeho součástí byly vodotrysky a dva velké skleníky. Dnes se v něm nalézá jedinečný soubor 10 bludišť a labyrintů.
Jabkenice : Památník Bedřicha Smetany, který zde strávil poslední desetiletí svého života a napsal zde nejvýznamnější díla jako jsou opery Hubička, Tajemství, oba smyčcové kvartety, klavírní cykly Sny a České tance a dokončil zde cyklus Má vlast.
Dobrovice : muzeum expozicí o cukrovarnictví, lihovarnictví, řepařství a o městě Dobrovice, zámek není přístupný.
Stránovský viadukt : most je dlouhý 152 m a vysoký až 27 m. V roce 1958 byl vyhlášen kulturní památkou.
Mšeno : východisko do Kokořínských skal a roklí, malebné náměstí, městské Lázně jsou vyhlášeným koupalištěm
Dubá : městečko obklopené nespoutanou přírodou, nazývanou Dubské Švýcarsko. Sousoší Nejsvětější Trojice z 1726, sochy sv.Václava a sv. Ludmily, kostel Nalezení sv. Kříže, kaple sv. Barbory
Bezděz : gotický hrad založil Přemysl Otakar II. v polovině 13. století jako reprezentativní sídlo krále. Po jeho smrti se v roce 1279 hrad stal nedobrovolným vězením pro královnu Kunhutu a jejího syna Václava II.
Kokořín :  opravená, původně zpustlá zřícenina hradu ze 14. století
Zvířetnice : Hrad Zvířetice by postaven kolem roku 1300 nejvyšším purkrabím Zdislavem z Lemberka. V 16. století byl nejprve pozdně goticky upraven a poté renesančně přestavěn na zámek. Po požáru v roce 1720 byl zámek opuštěn.
Bakov nad Jizerou : Počátky města Bakova sahají pravděpodobně do 13. století. Původně se jednalo o rybářskou osadu. Kostel svatého Bartoloměje je připomínán již v půlce 14. stol., morový sloup Nejsvětější Trojice a Hřbitovní kaple sv. Barbory
Mnichovo Hradiště : Zámek je barokní valdštejnský zámek, původně renesanční, postavený Václavem Budovcem z Budova. Kapucíni vybudovali v Mnichově Hradišti pro řád kapucínů typický prostý komplex budov bez zdobných prvků po polovině 17.stol. Klášter je tvořen třemi křídly budov, které obklopují dvůr. Klášter je napojen na  presbytář kostela. Kapli sv. Anny dala postavit hraběnka  Marie Vladštejnová, rozená Černínová v letech  1723-1724, kdy se rozhodla rozšířit kostel sv. Tří králů, který přiléhá k zahradě zámku.
Svijany : Majitelem zámku je Pivovar Svijany, a.s., který provedl rozsáhlou rekonstrukci. Za prohlédnutí stojí kaple s restaurovanými stropními freskami.
Příšovice : Holanův a Bičíkův statek, dále roubený patrový statek, nazývaný Maškova chalupa, je z roku 1818-21 a patří mezi největší a nejhonosnější statky v Pojizeří. Zvláště cenné jsou zdobné detaily řemeslného provedení jednotlivých prvků (ostění, štít, výplně otvorů).

Odjez vlakem z Turnova v 16,42 hod.

Vyhledávání

Sponzoři

 synthesia banner 180x150

 logo Pardubice

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení