Z Hodonína přes Prostějov do Pardubic

Attachments:
Download this file (Propozice Hodonín.doc)Propozice
Cyklovýlet v neděli 8. září 22.září 2019 (na původní termín se nikdo dva dny předem nepřihlásil asi z důvodu deštivého počasí, proto byla akce přesunuta na 22.9.)
Vedoucí: Zdeněk Pražák, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. mobil 776065721     
Odjezd cyklobusem v 7:30 z autobusového nádraží v Pardubicích do Nasavrk s příjezdem v 8,18. Cena jízdenky včetně kola je 54 Kč.

Po vystoupení z cyklobusu pojedeme do Hradiště, kde si prohlédneme valy keltského oppida a poté pojedeme přes rozhlednu Boika do Hodonína. 

 

Výlet je zařazen do kalendáře akcí KČT,spolek odbor Synthesia Pardubice plánovaného období  a  oblasti KČT Pardubický kraj. Členové a nečlenové KČT jsou pojištěni během organizované akce, člen KČT i během organizované dopravy na akci u pojišťovny VZP, a.s. od 1.2.2019, IČO 271 16 193. Číslo pojistné smlouvy je 1310001770

 

Po vystoupení z cyklobusu pojedeme do Hradiště, kde si prohlédneme valy keltského oppida a poté pojedeme přes rozhlednu Boika do Hodonína. Odtud přejedeme ke keltskému skanzenu, možná prohlídka v délce cca 2 hod za 100 Kč. Poté budeme pokračovat přes Novou Ves do Ctětína (11 km) a dále přes Strkov a Švihov do Prostějova (16 km). Z Prostějova přejedeme do Žumberku a prohlédneme si zdejší zříceninu hradu. Z Žumberku pojedeme po modré značce okolo rybníků Malá a Velká Straka ke Spáleneckým rybníkům (23 km). Pokračujeme polní cestou k rybníku Farář a do Bítovan, odtud přes Zaječice k bývalému opevnění Tři bubny (32 km). Odtud sjedeme do Kočí, prohlédneme si zvenčí kostel svatého Bartoloměje a pokračujeme přes Topol a Kalousov do Tuněchod (40 km). Z Tuněchod pojedeme přes Mnětice a Nemošice do Pardubic.

Celkem najedeme asi 60 km.
Výlet není vhodný pro silniční kola, místy pojedeme po lesních a polních cestách.

Vyhledávání

Sponzoři

 synthesia banner 180x150

 logo Pardubice

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení