O našem klubu TKSP

Náš turistický klub TKSP je největším odborem Klubu českých turistů (KČT) v Pardubickém kraji.

Po celý rok, od jara do zimy, pořádáme výlety pro dospělé i děti, kdy se touláme přírodou pěšky, na kolách i na lyžích
Z našich výletů si vyberou rekreační i zdatnější turisté
Při vícedenních akcích spíme v ubytovnách, penzionech, stanech nebo bivakujeme. Výlety (viz Plán akcí) připravují zkušení vedoucí turistiky. 
Z výletu

Přidejte se k nám. Kontaktuje matrikářku klubu (kontakt je v záložce Kontakty a dokumenty) anebo se zúčastněte jakéhokoliv výletu a od vedoucího výletu se dozvíte vše potřebné pro vstup do klubu.
Přihlášku do TKSP a KČT naleznete v záložce Kontakty a dokumenty.
A nyní trochu podrobněji o nás - tedy o aktivitách turistického klubu TKSP (tlačítko "Číst dál"). 

Historii klubu lze vztáhnout k roku 1961, neboť turistický klub se stal pokračovatelem odboru turistiky Tělovýchovné jednoty VCHZ Pardubice, který byl založen právě v roce 1961. Členská základna se rozrůstala, zároveň se rozvíjela i skladba aktivit.

Vyvíjel se také název klubu, v současnosti se jmenuje TKSP (KČT, turistický odbor Synthesia Pardubice).

V rámci TKSP jsou nyní pořádány akce / výlety PRO KAŽDÝ VĚK A PRO KAŽDOU VÝKONNOST, a to pěší či lyžařské výlety, cyklistické výlety, výlety s bivakováním. Akce / výlety se konají zejména u nás v Česku, ale poznáváme také krásy dalších zemí - např. Polska, Slovenska, Rakouska aj.

Akce pořádají kvalifikovaní vedoucí turistiky, kteří svou kvalifikaci získávají během celooblastního semináře cvičitelů a vedoucích turistiky. Přehled všech akcí / výletů na kalendářní rok je vždy zveřejněn v rámci Kalendáře akcí (viz záložka Plán akcí).

Vždy je snaha o to, aby akce byly finančně přístupné všem. Proto u vícedenních výletů jsou volena vhodná ubytování (ubytovny, chatky, tělocvičny, levnější penziony apod.), kde je buď k dispozici kuchyňka pro vlastní vaření nebo je nabízena cenově dostupná polopenze.

Člen klubu se zúčastňuje jakéhokoliv výletu (podle svého výběru). 

Od roku 1977 je vedena kronika našeho klubu, jejíž úvodní svazky jsou uloženy ve Státním okresním archivu v Pardubicích, další svazky jsou k nahlédnutí u kronikáře klubu.

Od roku 1993 je každoročně pořádán nekuřácký Turistický bál, začíná v odpoledních hodinách, oblečení je neformální a nechybí ani tombola.

Náš turistický klub je SPOLEČENSTVÍ PODOBNĚ NALADĚNÝCH LIDÍ, kteří preferují pohybovou aktivitu a při společných výletech tak mohou obdivovat krásy přírody, zajímavosti techniky či skvosty architektury. A odpočinkové posezení v hospůdce na trase s popovídáním a s občerstvením, to také patří k příjemně prožitému výletu.

Tak přidejte se k nám a pojďte s námi na výlet, těšíme se na vás. Staňte se členy našeho klubu.

Vyhledávání

Sponzoři

 synthesia banner 180x150

 logo Pardubice

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení