Krajinou sv. Zdislavy

Autobusový výlet ve dnech 4. a 5. května 2019
Vedoucí: Milan Jehlička, mobil 723 160 199, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Odjezd: v 7.00  od zimního stadionu. 
Potřebná mapa: KČT 1:50.000, č. 11 a 14, trasy 10 až 22 km 
Placení 24.4.2019  mezi 15.–16 hod. v Evropském  domě na Pernšt. nám.   
Vísecká rychta ---zdroj: https://www.kudyznudy.cz/aktivity-a-akce/aktivity/visecka-rychta-kravare-s-expozici-lidoveho-bydleni.aspx

Cena:  členové TKSP do 18-ti let  430 Kč, členové TKSP nad 18 let 570 Kč, nečlenové 670 Kč                           
Ubytování: Domov mládeže Havlíčkova 443 Česká Lípa, kuchyňka je včetně mikrovlnky, lednice a varné konvice na patře. https://sps-cl.cz/dm/
Pojedeme po trase: Pce, Opatovice n. L. , D11, Nymburk, Mladá Boleslav, Doksy, Česká Lípa, Horní Police, Benešov nad Ploučnicí, Kravaře, Česká Lípa
Výlet je zařazen do kalendáře akcí KČT,spolek odbor Synthesia Pardubice plánovaného období  a  oblasti KČT Pardubický kraj. Členové a nečlenové KČT jsou pojištěni během organizované akce, člen KČT i během organizované dopravy na akci u pojišťovny VZP, a.s. od 1.2.2019, IČO 271 16 193. Číslo pojistné smlouvy je 1310001770

Trasy:
Sobota 4.5. trasa A: Po prohlídce náměstí s komplexem několika zámků pokračujeme po Ž zn. na roz. Benešov žst. Pokračujeme vlevo po M zn. až k roz. Kohout odb., kde je možné odbočit na stejnojmennou rozhlednu. Dále stále po M zn. k roz. Strážný vrch. I zde je možno odbočit na rozhlednu. Potom stále po M zn. na roz. Havraní, kde odbočíme vpravo na Z zn. a projdeme obcí Velká Javorská. Asi 2 km za ní odbočí Z zn. do Bobří soutěsky. Stále po Z zn. projdeme kolem Bobřích vodopádů a celým údolím a dojdeme až do Kravař. Hned na první křižovatce v Kravařích odbočíme nejprve vlevo asi 100 m a prohlédneme si krásnou Víseckou rychtu. Potom se vrátíme a pokračujeme do města. Před mostem přes Bobří potok odbočíme vlevo ulicí Pod Lipou a pokračujeme (bez značky) po proudu potoka. Uvidíme zbytky městského opevnění a hezké chalupy a potom přejdeme po historickém mostku a projdeme na náměstí.                
Celkem 21 km + případně odbočka na rozhl. Kohout tam a zpět 1,5 km, na Strážný vrch 0,5 km

Trasa B: V Horní Polici si prohlédneme historický most a poutní areál s kostelem Navštívení Panny Marie a pokračujeme po Z zn. až na roz. Havraní. Zde je možné odbočit vpravo po M zn. na rozhlednu Strážný vrch (1 km). Z rozcestí Havraní pokračujeme stejně jako trasa A.     
Celkem 14 km + případně odb. na rozhl.  Strážný vrch tam a zpět 2 km

Neděle 5.5.
Z ubytovny pojedeme po trase Nový Bor, Cvikov, Jablonné v Podještědí do Rynoltic, kde u restaurace Nikola vystoupí zájemci o trasu B, ostatní popojedou do Jítravy, kde vystoupí u benzinové pumpy.

Trasa A: Přejdeme silnici a pokračujeme po Č zn. kolem Bílých (sloních) skal na Ostrý vrch a dále do obce Horní Sedlo. Zde odbočíme vlevo po M zn. Asi po 200 m je možno odbočit vpravo po Z zn. ke skupině osmi skalních věží – Horní skály (tam a zpět asi 600m). Pokračujeme po M zn., projdeme osadou Černá Louže, na jejím konci možno odbočit ke skalnímu útvaru Havran a stejnojmenné vyhlídce. Pokračujeme do obce Polesí  a dále na roz. Lvová. Odtud pokračujeme vlevo po Ž a Z zn., projdeme obcí Lvová, kolem Dvorního rybníku až k zámku Lemberk. Pokračujeme po Ž a Z zn na rozcestí Lemberk zámek. Zde odbočíme vpravo po Z zn. a krásnou lipovou alejí dojdeme až k Markvartickému rybníku a dál až do Jablonného v/P.
Celkem 13 km

Trasa B: Před restaurací Nikola přejdeme silnici a pokračujeme po nefrekventované a neznačené silnici až do osady Černá Louže. Zde odbočíme vlevo po M zn. a dále jako trasa A. Celkem 9 km

Trasu A je možné prodloužit tak, že v Horním Sedle odbočíme vpravo po Z zn. k Horním skalám, projdeme kolem  Vraních skal a půjdeme stále po Z zn. až na roz. Pod Vraními skalami. Pokračujeme po Č zn. na roz. Krásný důl. Tady odbočíme vlevo po Z zn.  Na roz. Polesí se napojíme na trasu A a stále po Z zn. dojdeme do Jablonného v Podještědí.   Celkem 16 km.                                                                                                                                                                                              
V České Lípě, kde budeme ubytovaní, stojí za zhlédnutí Hrad Lipý. Původní gotický vodní hrad z 13. století byl v 17. století přestavěn na renesanční zámek, který byl po druhé světové válce z větší části zbourán. Po roce 1995 jsou zbytky původního hradu upravovány a areál vodního hradu Lipý je využíván pro kulturní akce města. Dále je to Červený dům, který je postaven ve stylu italské renesance, a který si v roce 1583 nechal jako lovecký zámeček postavit Jetřich Berka z Dubé. Dům má bohatou sgrafitovou výzdobu a najdeme ho v těsné blízkosti hradu Lipý.

Hezké zážitky Vám přeje            
Milan Jehlička mobil 723 160 199 e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vyhledávání

Sponzoři

 synthesia banner 180x150

 logo Pardubice

 

 

Pardubická sportovní organizace ČSTV

 PROXIM s.r.o.

 

 Retia

 

 

Přihlášení