Údolím Vavřince do Kouřimi 7.4.2018

Skupinové foto ---autor: vedoucí výletu Peřeje a vodopády ---autor: vedoucí výletu V Kouřimi ---autor: vedoucí výletu Svůj letošní první (dubnový) výlet jsem si připravil na první sobotu tohoto měsíce do oblasti,

která je turisticky trochu stranou, na Kouřimsko. Letošní duben se celkově nevyznačoval aprílovým, ale téměř letním, počasím a den našeho výletu neměl být výjimkou. Lidé se mi hlásili již s předstihem, jiní přišli až ráno na nádraží, že jsem měl problém všechny zapsat, jedna turistka se přidala v Kolíně, takže se nás na zastávce Hatě z motoráčku vysoukalo rovných 30.
Pořídili jsme skupinové foto, sdělili si základní informace ohledně trasy a mohli směle vyrazit. Nejprve po silnici po hrázi Vavřineckého rybníka jsme došli do obce Vavřinec s výraznou dominantou kostela. Poté už jsme ze silnice odbočili a sešli do údolí Vavřineckého potoka (Kouřimky). Odtud jsme již podél potoka (říčky) pokračovali probouzející se přírodou přes chatovou osadu Buda do další osady Davídkov, kde jsme na břehu rybníka posvačili. Dále jsme pokračovali stále údolím k trampskému tábořišti, kde jsme dali další pauzu. Poté došli do Doubravčan, kde jsme odbočili z modré značky a nejprve po silnici a poté po poli došli k motokrosovému závodišti, kde se napojili na žlutou ze Zásmuk. Po ní jsme pokračovali opět údolím potoka, zvaným zde Vlčí důl, podél dvou kamenných obloukových mostů do Toušic, kde jsme se opět napojili na modrou, po níž jsme již došli do Kouřimi. Ještě jsme si prohlédli a vyfotografovali náměstí, občerstvili se a došli na autobus, jímž většina účastníků výletů z Kouřimi odjela.
Po přestupu na vlak na železničním nádraží v Kolíně jsme se krátce po půl sedmé vyloupli z mezinárodního rychlíku na hlavním nádraží v Pardubicích a spokojení a po dlouhé zimní pauze trochu více rozejití se rozloučili.
Zaznamenal: David Šebesta, vedoucí akce

Vyhledávání

Sponzoři

 synthesia banner 180x150

 logo Pardubice

 

 

Pardubická sportovní organizace ČSTV

 PROXIM s.r.o.

 

 Retia

 

 

Přihlášení