Výstup na Smrk v Rychlebech 30.6.2018

Autor: vedoucí výletu Autor: vedoucí výletu Autor: vedoucí výletu Autor: vedoucí výletu

Jeli jsme do Rychlebských hor,které navazují na pohoří Jeseníků. Předpověď slibovala pěkné počasí,tak to vypadalo,že by se mohl výlet vydařit.Do pátečního večera se přihlásilo 7 lidí,tak nás mělo být celkem 8 a slibovalo to hezký výlet.

Ráno ovšem bylo zataženo,docela zima a foukal velký vítr.V 7h jsme se sešli na nádraží,koupili jízdenky a odjeli načas.Cesta ubýhala dobře. V Zábřehu jsme přestoupili a přidala se k nám Alena Prokopová,která přijela z Poděbrad,tak nás bylo 9.Jeli jsme do Ostružné odkud pak začínala výluka,tak jsme vystoupili z vlaku a pokračovali do Horní Lipové autobusem.Přijeli jsme skoro o 30 min.déle,které nám potom chybělo..Při výstupu byla hrozná zima a foukalo ještě více.Bylo 12 stupňů.Doufali jsme,že se při výstupu zahřejeme.Šli jsmw zhruba 2,5km lesní cestou lemovanou lavičkami s opěradli ve tvaru hub a došli k Lesnímu Baru.Jde o úžasné místo, kde je samoobslužné občerstvení.Mají zde pivo i nealko chlazené průtočnou vodou z potoka.Dále se zde může uvařit čaj,káva ap. V chladící tašce jsou špekáčky a klobásy,chleba i horčice a vše lze opéct na rozdělaném ohni.Peníze se hází do plechové pokladničky pod kterou jsou v plechovce mince na vrácení.Mají to velice vychytané.

Občerstvili jsme se, odpočinili si a pokračovali na Smrk.Cestou bylo spousty dřevěných odpočívadel ve stylu dřevěných krytých bud. Došli jsme až k rozcestí u Smrku.Odtud to bylojen půl km k vrcholu. Dle internetu z něj měli být nádherné výhledy ovšem v okolí byl jen les a nic víc.Na internetu tedy matou veřejnost. Navíc cesta k vrcholu byla bahnitá, tak to nakonec bylo velké zklamání a myslím,že do budoucna se nevyplatí na Smrk chodit. Pak jsme pokračovali dále až k rozcestí Císařská lovecká  bouda ve výšce 1013m. Zde se s námi rozloučili Němcovi a Alena Prokopová a šli tu kratší trasu 15km do Ostružné. Měli s sebou vnučku Sáru a potřebovali s ní být dříve doma,tak jeli tím dřívějším vlakem. Jelikož se udělalo hezky a vysvitlo i sluníčko,tak jsme se rozhodli pokračovat až do Branné. Ve 14.30h jsme došli k chatě Paprsek,která je nádherně zrekonstruovaná a jsou od ní nádherné výhledy,občerstvili jsme se.Dali jsme si polévku a pivo,pokochali se výhledy a jelikož bylo málo času a čekalo nás ještě 9,5km,tak jsme v 15h pokračovali do Branné. Cesta bylo většinou z kopce.tak se šlo dobře.

Do Branné jsme dorazili v 17,15h a zjistili,jak je krásně opravená a jak je celá vesníce hezká. Vévodí jí opravený zámek Kolštějn,ve kterém je luxusní hotel s wellness,ale v části provádí,ovšem už měli zavřeno.Dále je zde pivovar s restaurací a wellness.Jelikož byl ještě čas,tak jsme zašli do pivovaru a dali si jedno místní rychlé pivo na cestu.V 17.30h jsme přišli na nádraží,koupili si lístky  a v 17,38h odjeli do Pardubic z přestupem opět v Zábřehu.Zpátky nás jelo pět.V 19,38h jsme přijeli,rozloučili se a rozešli se do domovů.

Výlet se až na tu zimu vydařil a už se těšíme na další

Vyhledávání

Sponzoři

 synthesia banner 180x150

 logo Pardubice

 

 

Pardubická sportovní organizace ČSTV

 PROXIM s.r.o.

 

 Retia

 

 

Přihlášení