Za kvetoucími bledulemi IV - 24.3.2019

Fotky jsou na: hhttps://tksp.rajce.idnes.cz/2019_Za_kvetoucimi_bledulemi_IV/
Fotky jsou na: https://arous.rajce.net/Za_kvetoucimi_bledulemi_do_Markousovic

Autor: vedoucí výletu Autor: vedoucí výletu Autor: vedoucí výletu Ohlédnutí za mým tradičním prvním letošním výletem za prvními kvetoucími 

posly jara - bledulemi, tentokrát do přírodní památky Žaltman a na louky u Markoušovic. 

Ráno se nás sešlo na nádraží v Pardubicích celkem 18 a ještě další přistoupili cestou, takže nás nakonec bylo celkem 21. Po vystoupení z vlaku na nádraží v Malých Svatoňovicích jsme se vydali po červené turistické značce do centra městečka na náměstí, kde jsme si prohlédli pomník bratří Čapků, poutní kostel Sedmi radostí Panny Marie, lázeňský pramen a Lurdskou jeskyni s vnitřním vybavením ze zkamenělých prvohorních stromů – aurakaritů. Poté jsme pokračovali k Mariánskému sadu a prohlédli jsme si zdejší křížovou cestu a pokračovali dále po červené značce k rozcestí Pod pasekou. Cestou jsme viděli první rozkvetlé bledulové louky a udělali jsme si skupinové foto.

Z rozcestí Pod pasekou jsme vystoupali nahoru k  Jestřábí boudě obklopené dalšími loukami s rozkvetlými bledulemi. Vzhledem k malé dohlednosti jsme vynechali rozhlednu Altman a namísto toho jsme se občerstvili v otevřené Jestřábí boudě. Poté jsme pokračovali po zelené značce do Markoušovic, zastavili jsme se u sochy cisaře Josefa II. a po červené, žluté a zelené značce jsme pokračovali na skalní hranu Čížkových kamenů. Od vyhlídky na Čížkových kamenech jsme pokračovali po horní skalní hraně na rozcestí U jeskyňky, odkud jsme šli dále po zelené značce do Lhoty u Poříčí a dále po červené značce na železniční zastávku Trutnov Střed. Celkem jsme na tomto výletě ušli 18 km, viděli mnoho rozkvetlých bledulí a pěkné vyhlídky do kraje bohužel zamlžené velkým oparem.

 

Vyhledávání

Sponzoři

 synthesia banner 180x150

 logo Pardubice

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení