Poklad ve strašidelném mlýně - Dětský den

Attachments:
Download this file (Poklad ve strašidelném mlýně.doc)Propozice
Dětský den - 18. ročník v sobotu 9.6. 2018
Vedoucí: Milan Jehlička, mobil 723 160 199, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Odjezd: v 8.00 od zimního stadionu
Mapa: KČT 1:50.000 č. 42 Kolínsko a Kutnohorsko.
Účastnit se mohou nejen zájemci s dětmi, ale také zájemci bez dětí.
Strašidlo --- zdroj: //www.omalovankaonline.com/cierna-macka-a-strasidlo

Cena:  všechny  děti a dospělí, kteří tvoří jejich doprovod - zdarma, budou-li ještě další volná místa a zúčastní se zájemci bez dětí, pak: členové  TKSP 80 Kč,  nečlenové 130 Kč
Placení:  v autobusu
S sebou je třeba vzít:  buřty na opékání a  jídlo dle úvahy. V Kutné Hoře je možnost občerstvení.
Na akci mají přednost děti – členové TKSP - v doprovodu dospělých osob. Budou-li volná místa, mohou se zúčastnit i ostatní členové TKSP, případně nečlenové.

Výlet je zařazen do kalendáře akcí KČT, odbor Synthesia Pardubice plánovaného období  a  oblasti KČT Pardubický kraj. Členové KČT i ostatní účastníci akce / nečlenové / jsou na této akci pojištěni u pojišťovny Kooperativa pojišťovna, a.s. Vienna Insurance Group, včetně organizované cesty. Číslo pojistné smlouvy je 4950050842

V krásném, skalnatém, romantickém údolí, kterým protéká říčka Vrchlice, stálo v dávných dobách 12 mlýnů. Zdá se to hodně, přesto žádný z mlýnů neměl o práci nouzi a mlynáři uživili sebe i své rodiny. Potom ale zemřel mlynář v prvním mlýnu, zvaném Horní a mlýn koupil zlý, nesnášenlivý a vypočítavý mlynář Vachek. Ten si brzy uvědomil, že všechny mlýny, ležící dole na řece, jsou závislé na vodě, která proteče jeho mlýnem a tak vzkázal všem mlynářům, že voda poteče jenom tehdy, když za ni budou  platit poplatek. Co mohli mlynáři dělat, platili a Vachkovo bohatství rostlo. Peníze ukládal do velké kované truhly a každý večer zlaťáky přepočítával. Jednou se šel projít údolím a zjistil, že jeho soused pod ním má větší a krásnější mlýn. Ten musím mít, řekl si Vachek a najal si bandu pobudů. Ti dolního mlynáře zbili a vyhnali z údolí. Vachek i s truhlou se hned do dolního mlýna přestěhoval. Tehdy však přetekla číše trpělivosti královny pramenů, potoků a řek. Ta seslala na údolí obrovskou bouři, blesky oba mlýny zapálily a velká voda, která se údolím prohnala, části mlýnů odnesla. Dodnes v těch místech stojí pouze dvě ruiny zarostlé křovím. Vachek v bouři zahynul, jeho tělo se nikdy nenašlo, právě tak, jako jeho poklad. Říká se ale, že ho královna vod potrestala a on že musí na věky věků v obou mlýnech každou noc strašit. V noci se do těch míst nikdo neodváží a i ve dne se každý poutník proplíží kolem jen po špičkách. Kdo by prý Vacka vzbudil, tomu by se moc zle vedlo. Poklad se už řada dobrodruhů snažila vypátrat, nikomu se to však dosud nepodařilo.
Podaří se to nám? Uvidíme. Není totiž lehké, pátrat ve starých ruinách a být při tom tak potichu, aby se mlynář Vachek nevzbudil.
Z autobusu vystoupíme na náměstí v Malešově. Tady budeme chvilku soutěžit a potom se vydáme do údolí říčky Vrchlice. Budeme procházet skalnatým kaňonem, opečeme si buřty a zahrajeme si ještě několik her. A potom už se vydáme hledat poklad. Až si poklad rozdělíme, budeme pokračovat údolím až k mlýnu Denemark, kde se rozdělíme. Mladší děti odbočí do vsi Poličany, kde bude čekat autobus a odjedou do Kutné hory. Tato trasa měří 6 km. Ostatní budou pokračovat údolím do KH pěšky. Celková délka této delší trasy je 9 km. V Kutné Hoře každý navštíví památky podle vlastní chuti a zájmu a samozřejmě  se také staví  v cukrárně a v některé restauraci na oběd. Předpokládaný odjezd bude v 16 hod. Sraz všech účastníků výletu bude na Palackého náměstí v 15.30 hod. Toto náměstí je hlavním náměstím ve městě a lze tam dojít po Č zn. přímo z údolí.

Hezké zážitky Vám přeje       
Milan Jehlička
mobil 723 160 199
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vyhledávání

Sponzoři

 synthesia banner 180x150

 logo Pardubice

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení