Ze Špindlerovky na Dívčí kameny

Attachments:
Download this file (špindlerovka náhrada 2018.doc)Propozice
Autobusový výlet 2. 6. 2018. Kvůli nenaplnění autobusu pojedeme veřejnou dopravou.
Vedoucí: Zdeněk Pražák, tel. 776065721, email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Sraz v 6:45 na nádraží v Pardubicích – dohoda o koupi jednodenní síťové jízdenky IREDO.
Odjezd v 7:02 vlakem do Dvora Králové, odtud 8,03 hod autobusem do Vrchlabí. Z Vrchlabí  9,15 hod autobusem na Špindlerovu boudu, příjezd 10,25 hod. 

Po vystoupení z autobusu půjdeme po červené na rozcestí Pod Petrovou boudou (1,8 km), vzhledem k pozdějšímu příjezdu nepůjdeme dále přes Polsko, ale stále po červené po státní hranici přes Mužské kameny a Dívčí kameny na rozcestí pod Smělcem. Odtud půjdeme po modré na Martinovu boudu a dále na Brádlerovy boudy. Odtud po žluté na Medvědí boudy, dále po modré na Davidovy boudy. Pod Davidovými boudami si prohlédneme skalní útvary Pevnost, sejdeme na žlutou a po ní dojdeme na zastávku Davidova bouda kde nastoupíme na místní autobus do Špindlu. Autobus odjíždí v 16,08 a 17,08. Jízdné 30 Kč, Zde neplatí jízdenka IREDO. Do Pardubic odjedeme buď autobusem v 16,26 do Hradce Králové a vlakem s příjezdem do Pardubic v 19,27 nebo autobusem v 18,20 do Dvora Králové a odtu vlakem s příjezdem do Pardubic v 20,55

 

Zajímavosti po trase

Mužské kameny (1417 m) jsou horou v Krkonoších, ležící na česko-polské hranici asi 6 km severně od Špindlerova Mlýna. Na vrcholu jsou výrazná žulová skaliska s balvanovými a suťovými poli. Vrcholové skály se táhnou v délce přes 50 metrů, na výšku měří 10-11 metrů a nabízejí výborné panoramatické výhledy.

 

Dívčí kameny (1414 m) jsou horou v Krkonoších. Na vrcholu jsou výrazná žulová skaliska (převážně stojící na polské straně) s balvanovými a suťovými poli. Vrcholové skály měří až 8 m a nabízejí výborné panoramatické výhledy. Podle pověsti zde zahynula mladá pastýřka a podle ní se vrcholové skály a celá hora nazývají.

 

Pevnost - je hora v Krkonoších na jižním výběžku Slezského hřbetu směrem od Dívčích kamenů, 3 km severně od Špindlerova Mlýna a 500 m jižně od Davidových Bud. Přímo na vrcholu se tyčí několik žulových skalisek, až 7 m vysokých, ze kterých jsou výborné kruhové výhledy:

•sever: Slezský hřbet (Vysoké Kolo, Mužské kameny, Dívčí kameny) a Špindlerovka

•východ: Malý Šišák, údolí Bílého Labe, Kozí hřbety a za nimi Sněžka

•jih: Špindlerův Mlýn

•západ: Medvědín, Zlaté návrší, Labský důl a nad ním Labská bouda

 

Pěkné počasí a hodně zážitků přeje

Zdeněk Pražák

Pěkné počasí a hodně zážitků přeje
Zdeněk Pražák
Tel. 776065721, email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vyhledávání

Sponzoři

 synthesia banner 180x150

 logo Pardubice

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení