Kde začala železná opona

Attachments:
Download this file (Železná opona.doc)Propozice
Turistická víkendová akce s bivakem, dne 25. – 26. května 2019
Vedoucí: Kopřiva Pavel, tel. 602 103 139
Mapa KČT č. 1 Ašsko a Chebsko
Čeká nás náročná cesta osobním automobilem, dlouhá asi 350 km. Odjezd v 6:00 z Pardubic, směr Praha, Stochov, Řevničov, Lubenec, Bochov,  ... , Trojmezí.
Trojmezí Česka, Německa a Rakouska na Šumavě ---Autor: Jarba – Vlastní dílo, Volné dílo, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4969046

Čeká nás náročná cesta osobním automobilem, dlouhá asi 350 km. Odjezd v 6:00 z Pardubic, směr Praha, Stochov, Řevničov, Lubenec, Bochov, Karlovy Vary, Sokolov, Cheb, Františkovy Lázně, Aš, Hranice, Trojmezí.

Každý si s sebou vezme teplé oblečení na spaní v bivaku, podložku na spaní, spacák, oblečení na denní chození i v dešti, případně plavky, každá dvojice stan, nebo stříšku. Nějaké malé občerstvení přes den a na večeři. Na snídani svůj oblíbený nápoj /čaj, káva/, včetně hrnečku. Nezapomeňte na pitný režim během dne. Po domluvě a dle nabídky půjdeme na oběd, nebo večeři. Dále nezapomeňte věci osobní hygieny a léky. Pro asi 4km trasu v Německu nutné cestovní doklady, zvažte pojištění minimálně léčebných výloh.

Z Trojmezí půjdeme neznačenou cestou, po bývalé naučné stezce, dojdeme na roh signálky, kde se nacházela utajená, předsunutá hlídka. Po signálce dále až k hranici bývalé NDR. Přes hraniční potok Bystřina přejdeme po louce do obce Pabsteleithen. Zde vlevo, po cestách s místním značením, až na úroveň bývalé státní hranice NDR a NSR. Vlevo pak k hraničnímu kameni 1/2 na Trojmezí-Trojstátí. Celkem asi 4km. Odtud po českém území, Č značkou zpět na Trojmezí. Celkem asi 4,5km. Na zpáteční cestě do Aše můžeme navštívit město Hranice, nebo osadu Studánka s koupalištěm a restaurací. Před Aši možno ještě odbočit na Podhradí, ke zřícenině hradu Neuberg. Pak přejedeme přes obec Krásná ke zrušené hraniční obci Újezd, kde vyhledáme bivak pro přespání. V této části se nachází bývalé tvrziště, Most Evropy, nejzápadnější bod ČR a historické hraniční mezníky. Celkem asi 6km.
V neděli pak navštívíme město Aš a rozhlednu Háj, tyčící se nad městem. Z Františkových Lázní možno odbočit na Motýlí dům a PR Soos.

Každý den nachodíme zhruba 15 km.

Bližší informace Kopřiva Pavel tel. 602 103 139

Vyhledávání

Sponzoři

 synthesia banner 180x150

 logo Pardubice

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení